X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum! Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

Dijital Pazarlamada Seo Neden Önemli

Dijital pazarlama kurumsal firmaların hayatlarına her geçen gün daha fazla dahil olurken potansiyel müşterilere ulaşmak için en etkili yollardan olan SEO'da aynı şekilde önem kazanmaktadır. Bundan kısa bir süre öncesine kadar bir markanın pazarlanması için gereken alanlar televizyon veya radyo ile kısıtlanırken artık ilerleyen teknoloji sayesinde geleneksel yöntemlerden uzaklaşılmaya başlanmıştır.

İnternet ve sosyal medya alanları sanıldığından daha fazla şekilde pazarlama faaliyet alanına dahil olmuştur. İnsanların internette çok fazla zaman geçirmesi kısmen eleştirilir bir hal alırken diğer taraftan ise firmaların reklamlarının daha kısa sürede hedef kitleye ulaşmasında etkili rol oynamaya başlamıştır. Bu durum ise dijital pazarlama kavramının hayata geçirilmesine dayanak olmuştur.

SEO ve Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama kurumsal firmalara ürünlerin tanıtılması ve hedef kitleler tarafından daha çok bilinmesine imkan tanıyan bir takım marka tekniklerinden oluşan bir pazarlama çeşidi olarak tanımlanabilir. SEO ise arama motoru optimizasyonu olarak dilimizde yerini almış bir kavramdır. Potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekerek onlar tarafından var olduğunuzun anlaşılmasına yardım eden, arama motorlarında sizi üst sıralara taşıyan bir strateji olarak özetlenebilir. Böylelikle markanız anahtar kelimeler arandığında daha üst seviyelerde ortaya çıkar.

Neden Önemlidir?

Klasik pazarlamada ürününüz ile alakalı olarak vereceğiniz bir reklam ancak mağazanıza gelinmesi veya satışın gerçekleşmesi halinde hedef kitleye ulaştığı veya ulaşmadığı şeklinde yorum yapılmasına imkan tanır. Dijital pazarlama ise kısa süre içinde ürününüzün ne kadar beğenme, okunma, tıklanma aldığını görmenize olanak tanır. Web sitenize uğrayan kişilerin yaşı, cinsiyeti veya diğer bir çok kriter hedef kitlenizin belirlenmesinde yardımcı olacaktır. Bu nedenle oldukça önemli bir stratejidir. Verilerin değerlendirilmesi kısa süre içinde dönüş olması önemli durumlardır.

Dijital Pazarlama Yeni Bir Marka Bakışı Sunar

Web sitenizden elde edilen veriler kısa süre içerisinde ürününüze ve firmanıza ait olan zayıf, güçlü yönlerin ortaya çıkmasına ve yorumlanmasına imkan tanır. Böylece daha farklı bakış açıları ile kolaylıkla strateji edinmeniz de söz konusu olacaktır. Yeni nesil pazarlama karmalarından yararlanmayı da denemelisiniz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.