X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum! Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

Google Go’yu Neden Öğrenmelisiniz?

UC Irvine Profesör Ian Harris, bilgisayar bilimi sistemlerinde uzmandır ve Google Go Specialization ile yeni Programlamayı öğretir Uzmanlık konusunda onunla sohbet etme fırsatımız oldu ve her programcının Go'yu neden öğrenmesi gerekti.

Bu Uzmanlığı neden oluşturmak istediniz?

Bu Uzmanlığı yarattık, çünkü bugün yazılım pazarında Go uzmanlığına açık bir ihtiyaç var ve Google Go’da Uzmanlaşmanın bu ihtiyacı karşılamada yardımcı olacağını hissettik. Yazılım geliştiricileri sürekli olarak düşük maliyetle yüksek performansa sahip karmaşık sistemler kurmayı amaçlamaktadır ve seçilen programlama dilinin geliştiricinin bunu yapma yeteneği üzerinde güçlü bir etkisi vardır.

Var olan programlama kurslarının büyük çoğunluğu eğitmenlerin daha rahat olduğu eski dillere odaklanarak daha muhafazakar bir yaklaşım sergilemektedir. Bu Uzmanlaşma, Go'nun sağlayabileceği faydalara yeni nesil programcıları tanıtmak için gereklidir.

Kimin icin?

Bu Uzmanlık, programlama deneyimine sahip ve şimdi yetenek setlerini genişletmek için yeni bir programlama dili benimsemek isteyen biri içindir. Bir birey, Go'nun anlaşılmasını gerektiren yeni bir iş arıyor olabilir veya Go'yu mevcut işyerinde kullanmak isteyebilir.

Birisi bu Uzmanlığı tamamladıktan sonra özgeçmişlerine neler katabilir?

Go'nun sağlam bir temelini kazandığınızı ve diğer programlama dillerinden ayıran ana özellikleri uyguladığınızı belirtebilirsiniz.

Neden bir programcı Go öğrenmeli?

Go, performans ve kullanım kolaylığı arasında harika bir tradeoff. Go, yerel C koduyla eşit olan bir performans sunan derlenmiş bir dildir. Go, çöp toplama gibi yorumlanmış dillerde yaygın olan yüksek düzey özelliklerin çoğunu sağlar. Go ayrıca çoklu iş parçacıklı, çok çekirdekli platformlar için programlama yaparken büyük bir avantaj sağlayan eşzamanlı programlama kavramlarını entegre eder.

Neden gitmeyi seviyorsun?

Yüksek seviyeli programlama kavramlarının basit bir şekilde kullanılmasını ve yüksek performansın korunmasını sağlamak için dilin genel felsefesi olduğunu söyleyebilirim. Bu felsefe, Go'da kullanımı benzersiz bir zevk haline getiren birçok farklı şekilde kendini gösterir.  

Bir programcı olarak kariyer yapmaya ilgi duyan birine ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?

Sürekli yeni eğilimleri değerlendirin. Zaman geçirmeniz gereken önemli eğilimleri ve görmezden gelmeniz gereken soluklukları birbirinden ayırmanız gerekir.

kaynak : Coursera

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.