X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum! Giriş Yap

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

SEO Hocalarının Ustası Eric Enge !

Eric Enge, arama motoru optimizasyonu uzmanı, yayınlanmış bir yazar olan Stone Temple Consulting'in kurucusu ve CEO'su ve arama endüstrisi konferanslarında halka açık bir konuşmacıdır. Coursera'da SEO Uzmanlığını öğretir .

SEO’ya nasıl başladınız?

Arka plan mühendislikte ama sonunda bir iş geliştirme danışmanlık şirketi kurdum. İyi arkadaşım, DVD satan ve onunla çalışmamı isteyen bir e-ticaret sitesinin CEO'suydu. Çok geçmeden, çevrimiçi büyüme fırsatını fark ettim ve “Steve, arama motorlarından nasıl trafik alacağınızı düşünmelisiniz.” Dedi. İyi bir CEO gibi, ona sorunu getiren kişiye döndü ve “İyi fikir” dedi. Eric, sen bizim için bunu yap. ”Bir yıl sonra, arama motorlarından (organik arama) bir kaç milyon dolarlık satış yapıyorduk. Sonra bana şöyle dedi: “Hey Eric, belki bundan daha fazlasını yapmalısın,” ve o zamandan beri kariyerim oldu.

SEO nedir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), Google ve diğer arama motorlarının arama sonuçlarında size daha fazla sıra gelme olasılığını artırmak için web sitenizi ve çevrimiçi varlığınızı ayarlama işlemidir. Çoğu kişi, daha yüksek sıralamanın gerçekleştiğini düşünmektedir çünkü editörlerin bir personeli, hangi sitelerin kötü veya iyi olduğunu seçer ve onları manuel olarak sıralar, fakat aslında bir yazılım algoritmasıdır. Bu algoritmanın nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi edinmek, sitenizin neyle ilgili olduğunu ve niçin bir şey için niçin sıralanması gerektiğini anladığından emin olmanız yararlı olur.

Coursera'da ne öğretmek istediniz?

Aslında Coursera'da kurslar aldım! Makine Öğrenimi kurslarını aldım ve çok fazla insana ulaşmak için gerçekten iyi bir platform olduğunu düşünüyorum. Benim için, gerçekten öğretim sürecinden zevk alıyorum. Ailemde bir üniversite profesörü olmayan tek insanım, bu yüzden benim kanımda öğretim ve Coursera gibi bir platform aracılığıyla insanlara ulaşma fırsatı bana çekici geldi çünkü bir çok insanın SEO öğrenmesine yardımcı olabiliyordum.

Öğrenciler bu Uzmanlıktan neler öğrenebilir?

SEO çok karmaşık ve bu ders insanlara SEO ne güçlü bir tanıtım verir. Bu dersten, bilgili olma noktasına ulaşmalı ve bazı temel şeyleri yapmaya çalışmalısınız. SEO çok yoğun bir konudur, bu yüzden insanların öğrenmeye devam etmeleri gerektiğini anlamaları yararlıdır. Her zaman öğrenecek çok daha fazla şey olacak, bu yüzden devam etmek ve yolculuğa devam etmek önemlidir. Elbette size daha fazla hirable yapma, elbette, şimdi onlar kurs tamamladıktan sonra haklı olarak SEO temel bir bilgi düzeyi, nasıl çalışır ve bununla ne yapacağını söyleyebiliriz.

SEO'da kariyerle ilgilenen birine ne tavsiye edersiniz?

Sürekli gelişen ve değişecek olduğunu anlayın. Dijital pazarlama sürekli değişen inanılmaz ve dinamik bir mekandır. Örneğin, geçtiğimiz yıl büyük yeni fırsatlardan biri, Google'ın sponsor olduğu bir girişim olan AMP'nin (hızlandırılmış mobil sayfalar) ortaya çıkması oldu, ancak şimdi mobil web sayfalarını önemli ölçüde hızlandırmak için tasarlanmış açık kaynak kodlu bir programdır. .

Bu, iki yıl önce düşünemeyeceğiniz bir şey için çalışmak ve öğrenmek için yeni bir alan. Bunu beklemeyi ve değişmeyi benimsemeyi öğrenin çünkü sürekli öğrenme sürecini benimserseniz, SEO'da kariyer sahibi olmak için iyi bir noktadasınız demektir Vereceğim diğer bir tavsiye, rahat olmak ve SEO'nun hem teknik hem de pazarlama taraflarını bilmek için zaman ayırmaktır. Çok teknik bir kişi olabilirsiniz, ancak SEO'nun pazarlama yönünü anlarsanız, teknik çalışmalarınızda daha etkili olursunuz. Ve, eğer şeylerin pazarlama tarafında iyi iseniz, bazı şeylerin teknik yönünü bilmek de size yardımcı olacaktır.

Sence SEO en çok hangi sektörleri değiştirdi?

İnsanların internete ulaşmaya çalıştığı herhangi bir iş için bir kanal olarak SEO gücü sadece inanılmaz. Aynı YG potansiyeline sahip başka bir pazarlama kanalı yoktur. Bir SEO kampanyası yürütürsem ve bu kampanyanın aynı yılında sitemin trafiğini% 20 oranında artırabilirsem, çoğu kişi% 20'lik bir artışa sahip oldukları toplam fayda olduğunu düşünüyor.

Bu kısa görüşlü, çünkü SEO'ya yatırım yapmaya devam etmese bile, aldığınız asansör gelecek yıl ve muhtemelen bundan birkaç yıl sonra devam edecek. Sonuç, zaman içinde aşırı yüksek ROI seviyelerinin mümkün olmasıdır. Ayrıca, SEO çabalarınızı durduramazsınız çünkü yapabildiğiniz için! Pazar payınızı daha yüksek ve daha yüksek tutarda sürdürebilmeniz için iki katına çıkmanızı öneriyorum.

Gerçek ROI, başarılı SEO kampanyalarında ücretli arama pazarlamasında gerçekleşmeyen bir şekilde son derece yüksektir. Ücretli arama pazarlamacılığında, kampanyaya dolar harcamayı durdurduğum anda gelir akışı derhal durur. Sürdürülebilir bir değer yok ve önemli olan SEO'nun diğer yönü marka etkisi. Google'da ilk sırada yer aldığınızda, en iyi olduğunuzu düşünür ve bu da büyük bir marka değerine sahiptir. Çoğu insan için Google olan arama motoru, daha önce hiç bulunmayan bilgileri nasıl aldığınıza dair yeni bir paradigmadır. Bu, dijital pazarlama için dönüştürücüdür.

Coursera'da öğretim hakkında en çok neyi beğeniyorsunuz?

Coursera'nın harika bir platform olduğunu düşünüyorum çünkü insanların meşgul olması çok kolay. Daha fazla insana ulaşmak ve SEO hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olmak isteyen biri olarak, büyük erişim elde etmenin harika bir yoludur. Birçok insanın SEO hakkında öğrenmeyi sevdiklerini ve bu mesajları almanın gerçekten tatmin edici olduğunu söyledim.

Kaynak : Coursera

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.