Teknolojinin Sanatsal Evine Hoş Geldiniz !
E-Mail : info@green.web.tr Hemen Ara! : +90 216 514 50 33

Web Sayfalarının Hacklenme Riskleri

 

Günümüzün teknoloji temelli döneminde, internete dayalı bir bilgi güvenliği sistemine duyulan ihtiyaç göz önünde bulundurulmalıdır, çünkü bilgisayara bağlı internet bağlantısı halka açık bir yapıya sahiptir ve küresel olduğundan güvenli değildir. Bu yüzden web sayfalarının hacklenme riski vardır. İnternet bağlantısıyla başka bir bilgisayara bağlı olan bir bilgisayar ağından veri gönderildiğinde, kullanıcının sistemdeki verileri etkilemesine veya değiştirmesine izin vermesine izin veren diğer birkaç bilgisayardan kesinlikle geçecektir. Bilgisayarın iyi şifrelenmiş verileri olması ve diğer bilgisayarların bu kullanıcı tarafından kullanılan verilere erişememesi haricinde risk vardır.

Unutmayın, bilgi hırsızlığı internet güvenlik sistemi neredeyse her gün dünyanın her köşesinde gerçekleşiyor. Bir VPN uygulamasını kullanmak, bir internet bağlantısı bir bilgisayar ağına bağlandığında kullanıcı verilerini güvenli bir şekilde sağlayabilir.

BilgisayarAğGüvenliğiİçinNasılPlanYapılır?

İstenmeyen şeylerin ortaya çıkmasını önlemek için bilgisayar ağlarında bulunan sayfa güvenlik sistemleri göz önünde bulundurulmalı, planlanmalı ve iyi anlaşılmalıdır, çünkü iyi bir planlama ile bilgisayar ağındaki yatırım ve kaynakları kesinlikle koruyabilirsiniz. Planlamaya başlamadan önce ayrıca sıkça ortaya çıkan tehditlerin düzeyi ve bunların üstesinden nasıl gelineceği ve alınması gereken riskler de belirlenmelidir.

Bu nedenle, bilgisayar ağını analiz etmek için güvenlik sistemi ayrıca neyin güvence altına alınacağını, ne kadar değerin bulunduğunu, ağdaki veri ve varlıklardan kimin sorumlu olduğunu bilmelidir. Peki, burada bilgisayardaki ağ sistemi güvenliği için bilinmesi gereken planlama nasıl olmalı?

1.Risk

Bir davetsiz misafir ağdaki bir bilgisayara başarıyla eriştiğinde ortaya çıkabilecek bir olasılıktır. Bu durumda, sahibi analiz edebilmelidir: saldırgan, tam erişim haklarına sahip olan kuruluşa zarar verebilecek bir dosyayı okuyabilir, yazabilir veya hatta yürütebilir mi? Ek olarak, davetsiz misafirlerin en önemli verilere zarar vermesi (hack) mümkün mü?

Hatırlanması gereken şey, bir bilgisayar web sisteminde bir bilgisayar korsanlığı olursa, erişim haklarının bilgisayar korsanı tarafından tamamen denetlendiği ve burada da bilinmesi gereken, çok gizli bir hesap olacağıdır. Bu şekilde, tabii ki, bilgisayar ağı giderek daha güvensiz olacak.

  1. Tehditler

Bilgisayar ağ sistemlerinde, hedeflenen bilgisayar ağlarına girebilmek için yasadışı erişim sağlama konusunda güçlü bir arzusu olan biri nedeniyle sık sık ortaya çıkan tehditler. Bu nedenle, burada ayrıca sisteme kimlerin girme hakkına sahip olduğu ve hangi tehditlerin ortaya çıkabileceği konusunda analiz edilmelidir.

 

 

WhatsApp'dan Yazın
Size nasıl yardımcı olabiliriz?